Skip to content

2013e Girerken Manzarai Umumiye

December 11, 2012

İşsizlik almış yürümüş ekonomi daralıyor büyüme hızla fren yapmış sosyal dram feci bir noktaya ulaşmış… kadına yönelik şiddet, cinnet, asker ve polis intiharları terör şehitlerini geçmiş…Bütün bu görüntü bitmekte olan ama henüz çökmemiş bir sistemin görüngüleri (fenomen) değil de nedir allahaşkına! Bir muhterem zat da bütün bu başarısızlık tablosunun kendisini başkanlığa götüreceğini düşünüyor !

Yıllardır süren katı tutumunu değiştiren FITCH aniden karar değiştiriyor ve Türkiyeye yatırım yapılabilir notu veriyor! Bu vatandaşlar notu artırsa da yalan düşürse de yalan! Sadece İMKB manipülasyonunun maşası oldular (belki de kendileri manipülasyon yaptılar)

Geçmişte uzun hacimli barlar hep İMKBde trend değişimlerinden önce gerçekleşmiş. Fibo analizimde 2013ün Haziran-Temmuz ayının çok önemli olduğunu söylemiştim. Henüz bu tarihe 6-7 ay var bu nedenle kısa vadeli analiz yanılma payı taşıyor.

Geçmiş mesajlarımdaki Türkiye ekonomisi ve siyasetine dair genel görüşlerimde değişme yoktur. Bu öngörülerimin bir bir gerçekleşmesini bekliyorum. 2012-2014 Türkiye ekonomisi ve siyaseti için çok zor ve sıkıntılı bir dönem olacaktır. Muhterem zat ortadoğu abiliğine soyuna dursun (Mısır ve Amerika hızla arabuluculuk yaparak Gazze yangınına körükle giden muhterem zatı oyunun dışına itmişlerdir) Suriye tutumu ve Kürt politikası yüzünden Türkiyeyi ciddi bir sıkıntı içine sokmuştur sonuçta muhterem zat Putin’in kucağına oturmuş enerji konusunda taviz vere vere konsomatrise dönmüştür.

Öngörülerimi dayandırdığım  sistem bana ait ve burada paylaşılmamaktadır. Burada paylaşılanlar sadece fibo zaman hedefleri ile ilgili olandır.

Advertisements

From → Uncategorized

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: