Skip to content

Gezi Parki ve Genel Görünüm

July 8, 2013

guillotine

 

Bu ampül kafalılar Gezi Parkını anlayamadılar, borsada ve tahvildeki satışları anlayamadılar demiştim daha önce. Şimdi aynı ampül kafalılar Mısırı da anlamamışlar. Araplar bile Mısır olaylarına darbe demezken bizim ampül kafalı muhteremler nasıl da sahiplendiler Mursiyi. Mübarek’i ordu getirdi ve ordu devirmişti bilindiği gibi. Mursinin de gelişi ordunun Mübareki devirmesi sonucu yapılabilen seçim sonucu olmuştu. Yani Mısırda hep ordunun dediği oldu ve oluyor. Dolayısıyla demokrasi zarar gördü seçimle gelen seçimle gider demek abesle iştigal oluyor. Ampül kafalı AKP zihniyeti seçimle gelen seçimle gider derken kızım  (Mısır) sana söylüyorum gelinim (Gezi Parkı Muhalefeti)sen anla diyor. AKP muhalefeti kabul etmiyor ve Türkiye benim tapulu malım diyor !

AKP artık anayasayı ve kanunları umursamaz şekilde bildiğini okuyor. AKP hukuk devletini ortadan kaldıran parti olarak tarihe geçecek. Her türlü muhalefeti sindirmeyi kafasına takmış. Bütün o demokrat kisvesi ve AB savunuculuğu arkasında AKPnin gizli gündemi yatıyor. Kanunları umursamama arkasında büyük bir korku yatıyor çünki toplumun neredeyse yarısını kendisine düşman etti süreç içinde.

2014 Aralık ayı bittiğinde Tayyipin ve AKPnin kaderi belli olacak. Yani bu kadar hukuksuzluğa ve halka uyguladığı baskıya rağmen hala iktidarda kalma olasılığı var.

Tayyip artık halk nezdinde  inandırıcılığını yitirdi ve sadece “başbakanın götünün kılıyız” diyen zır cahil kitlelerin ve menfaat çevrelerinin adamı oldu. İnsanların gözünün içine baka baka TVde camide içki içtiler yalanını söyledi. Tayyip ve AKP artık sadece yalan ve baskı ile polis devleti marifetiyle ayakta kalabilir.

Şimdi Tayyip ve diğer ampül kafalıların neden Mursiye sahip çıktığı daha iyi anlaşılıyor: Mursi ordunun yedeğinde seçimle gelip Müslüman Kardeşlerin ve kendisinin diktatörlüğünü oluşturmaya çalıştı başarısız oldu gitti. Tayyip ve şürekasının da korkusu tam da budur. Seçimle geldiler ama giderek polis baskısıyla diktatörlük kurmaya çalıştılar. Bu nedenle oturup kalkıp aman “seçimle gelen seçimle gitsin” terennümü yapıyorlar. Oldu canım !! Gezi Direnişi AKPlileri o kadar korkuttu ki “aman seçimle gelen seçimle gitsin” diyorlar. Kelle giyotin sepetinde  gitmekten korkuyorlar çünki…

Temmuz ayının kalanında ve özellikle sonuna doğru Gezi Parkı ve Taksim şiddetli olaylara gebe….

Advertisements

From → Uncategorized

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: